Stymulatory tkankowe

Medycyna estetyczna wypracowała wiele metod i możliwości radzenia sobie z nieuniknionymi skutkami starzenia się skóry. Jedna z kilku metod redukcji to m.in. zastosowanie hialuronowego, który jest świetną substancją wypełniającą, trzeba jednak pamiętać, że wypełniacze nie usuwają przyczyn problemu i nie spowalniają naturalnych procesów zachodzących w skórze.

Świetną alternatywą są stymulatory tkankowe – czyli substancje, których zadaniem jest pobudzenie skóry do samodzielnej regeneracji, zapewniając w ten sposób bardzo trwały i naturalny efekt. Stymulatory tkankowe wykorzystywane w medycynie anty-aging mają za zadanie odbudowę struktur skóry dzięki stymulacji komórek skóry kolagenu i elastyny. Po zastosowaniu dają bardzo naturalne efekty, widoczna poprawa jędrności jak i gęstości skóry.

Grupa preparatów biostymulujących jest spora i nieustannie się powiększa, każdy z nich jest inny pod względem – rodzaju substancji czynnych, mechanizmu działania, wskazań, obszarów leczenia, technik podania a także rezultatów i długości utrzymywania się efektów. Po szczegółowo przeprowadzonej konsultacji dobieramy najbardziej odpowiednią formę. Mając do dyspozycji duży wybór tj.

 • PROFHILO,
 • fibryna bogatopłytkowa ( i- PRF),
 • osocze bogatopłytkowe (PRP) czyli inaczej zwany wampirzy lifting
 • a także Plasma Filler ( wypełniacz autologiczny).

Jakie informacje mogą Ci się przydać przed zabiegiem stymulatorami tkankowymi?

Zabieg zawsze poprzedzony jest szczegółowym wywiadem podczas którego możemy wyeliminować posiadanie przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu.

Wskazania do zabiegu stymulatorami tkanek

 • korekcja fałdów nosowo – wargowych;
 • modelowanie policzków;
 • wypełnianie linii marionetki;
 • korekta linii żuchwy i okolicy jarzmowej;
 • korekta kształtu nosa i brody;

Przeciwwskazania do zabiegu stymulatorami tkanek

 • ciąża i karmienie piersią;
 • aktywna opryszczka;
 • uczulenie na składniki preparatu;
 • choroby autoimmunologiczne;

PROFHILO – zaawansowana regeneracja skóry

Preparat składa się ze stabilizowanych kompleksów hybrydowych o najwyższym dostępnym na rynku stężeniu – aż 64mg/2ml kwasu hialuronowego, których działanie skutkuje uruchomieniem kaskady naprawczej, regeneracyjnej skóry. Dzięki tym cząsteczkom ( L-HA i H-HA) uzyskujemy efekt wypełniający i plastyczny efekt modelujący, nie przerysowując naturalnych rysów twarzy. Bioremodeling PROFHILO to innowacyjny zabieg, który neutralizuje wiotkość skóry – nowa technika podania zapewnia doskonałą dyfuzję preparatu i nadaje odpowiedni efekt rusztowania i wysmuklenia twarzy.

Ta wyjątkowa molekuła młodości prowadzi do silnej produkcji kolagenu. Nie trzeba się specjalnie do niego przygotowywać lub odbywać rekonwalescencji. Zabieg ma bardzo krótką procedurę podania, ponieważ opierając się na schemacie techniki BAP wytyczamy miejsca iniekcji (np. 5 punktów na jedna stronę twarzy) sam zabieg trwa ok 15-20 min i nie wymaga wcześniejszej aplikacji znieczulenia w formie kremu. Działa na adipocyty, czyli na komórki tłuszczowe przy utracie owalu twarzy świetny ok 35-40 r.ż. dla tych którzy nie chcą stosować wypełniaczy i zmieniać naturalnych rysów twarzy.

Procedura zabiegu:

 • w celu kompleksowego odmłodzenia skóry najczęściej wystarczą 2 zabiegi (w przypadku bardzo złego stanu skóry zaleca się wykonanie dodatkowego jednego zabiegu po dwóch miesiącach od ostatniego zabiegu);
 • widoczne efekty utrzymują się najczęściej ok 1-1,5 roku;
 • w celu dodatkowego wzmocnienia efektu zabiegu istnieje możliwość wykonania 1-2 zabiegi przypominające rocznie;
 • jeśli korzystasz z zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej to wykonujemy je min 2 tyg wcześniej przed zabiegiem PROFHILO
 • jeśli korzystałaś z zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego musisz odczekać o 3-4 tyg do wykonania zabiegu PROFHILO;
 • inwazyjne zabiegi stomatologiczne z zachowaniem 2 tyg odstępu;

Osocze bogatopłytkowe (PRP)

Podane poprzez iniekcję płytki krwi, które są pozyskiwane z własnej krwi pacjenta. Uwalniają czynniki wzrostu i przyciągają w miejsce podania komórki macierzyste. Stymulują do odnowy skórę a przede wszystkim fibroblasty do większej produkcji kolagenu. Rewelacyjne rezultaty uzyskujemy podając płytki krwi w formie mezoterapii. Zabieg ten jest często wybierany ( myślę, że duży wpływ ma na to bezpieczeństwo preparatu stosowanego do przeprowadzenia zabiegu oraz naturalne, nieprzerysowane efekty wizualne. Regeneracja następuje szybko, po ok. 2 tygodniach. Zabieg ten pozwala nam także leczyć łysienie i wzmocnić włosy, przyspiesza regenerację po innych zabiegach.

Fibryna bogatopłytkowa ( i – PRF)

Fibryna zarówno jak poprzednio opisane stymulatory tkankowe pozyskiwana jest z krwi pacjenta. Ma regenerujący wpływ na otaczające tkanki. W zależności od rodzaju frakcji jaką w danym momencie potrzebujemy uzyskać. W tym czasie pacjent może zrelaksować się przed zabiegiem jednocześnie mając nałożone znieczulenie w kremie na okolicę, która zostanie poddana zabiegowi. Znieczulenie zwiększa komfort w czasie przeprowadzania głównego etapu zabiegu jakim jest iniekcja. Zaraz po zakończeniu zabiegu w miejscu podania preparatu możemy zaobserwować małe, liczne uwypuklenia przypominające umieszczenie kropelki wody pod skórą. Ślady te stopniowo znikają – od kilku minut do kilku godzin od zabiegu. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu i utrzymuje się ok 3-6 tyg. pierwsze efekty po wykonaniu zabiegu w postaci poprawy i elastyczności skóry widoczne są po 2 tygodniach. Dla uzyskania zaleca się wykonanie serii w schemacie 0-1-6 miesięcy.

Za pomocą fibryny możemy także wypełniać zmarszczki (lwia zmarszczka, bruzdy nosowo wargowe) bardzo naturalna możliwość wypełnienia zmarszczek – tutaj stosujemy serię 5 zabiegów co 3 tyg.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg zawsze poprzedzony jest wywiadem podczas którego możemy wyeliminować posiadanie przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Rozmowa pozwala ustalić nam także potrzeby i oczekiwania pacjenta co do końcowego efektu zabiegu. Gdy najważniejsza część jest zakończona możemy przejść do przeprowadzenia pobrania krwi z żyły pacjenta, która następnie zostaje umieszczona w specjalnej wirówce i zostaje poddana procesowi wg określonego protokołu.

Wskazania do zabiegu osoczem i fibryną bogatopłytkową

PRP – zabieg osocza bogatopłytkowego

+ słabo napięta skóra z nielicznymi zmarszczkami, posiadająca oznaki zmęczenia;
+ gdy jest pozbawiona blasku;
+ silna regeneracja kilku obszarów ciała jednocześnie (twarz, szyja, dekolt, grzbiety dłoni);
+ łysinie androgenowe.

I- PRF zabieg fibryny bogatopłytkowej

+ głębsze zmarszczki;
+ zapadnięta skóra mająca ubytki tkanek;
+ wypełnienie i regeneracja blizn po trądziku;

Oba zabiegi proponowane są osobom, które poszukują naturalnych produktów do poprawy jakości skóry z ryzykiem występowania alergii, problemami łysienia a także po laseroterapii jako naturalny „opatrunek”.

Przeciwwskazania

 • choroby krwi
 • choroby nowotworowe;
 • leczenie antykoagulantami;
 • ciąża, karmienie piersią;
 • antybiotykoterapia obecna lub przebyta w niedalekiej przeszłości;
 • ciężka infekcja;
 • cukrzyca;
 • stany zapalne skóry;

Postępowanie pozabiegowe:

 • unikać sauny i solarium przez okres 2 tygodni;
 • unikać ekspozycji słonecznej przez okres 2 tygodniu;
 • stosować ochronę przeciwsłoneczną (SPF 50+) 2-3tygodni;

Plasma filler (autologiczny wypełniacz)

Autologic Plasma Filler to innowacyjny wypełniacz pozyskiwany z frakcji osocza z krwi pacjenta, co za tym idzie jest zupełnie bezpieczny i bezpowikłaniowy, posiada także 100% biozgodność z organizmem. Podczas jednego zabiegu mamy do wykorzystania ok. aż 7 ml produktu! Prócz działania wypełniającego zawarte w wypełniaczu czynniki wzrostu pochodzące z osocza mogą mocno regenerować skórę, stymulują syntezę kolagenu i elastyny powodując odmłodzenie skóry. Umożliwia również wygładzenie bez zmian kształtów i rysów twarzy oraz efektu sztuczności. Jest bardzo plastyczny. Jego hybrydowe działanie powala na osiągnięcie szybkich efektów odmładzających utrzymujących się nawet do 12 miesięcy.

Autologiczny wypełniacz można stosować we wszystkie obszary twarzy(bruzdy nosowo- wargowe,marionetki, dolinę łez, zmarszczki na czole, wymodelować policzki i brodę, uwydatnić żuchwę ), gdzie implantowane są standardowe wypełniacze. Najwyższe bezpieczeństwo i genialne efekty sprawiają, że zabieg zyskuje ogromne uznanie wśród specjalistów oraz klientów na całym świecie. Z upływem czasu wchłania się do organizmu, nie pozostawiając żadnych substancji w tkankach). Nie ma ryzyka reakcji alergicznych, więc jest on w 100% procentach bezpieczny. Jest miękki subtelny i naturalny w wyglądzie oraz dotyku.

Galeria efektów zabiegów

Zobacz najnowsze realizacje

Najnowsze realizacje na moich kanałach w social media

Menu
Napisz do mnie